Můžeš získat víc, než si dokážeš představit!

Home / Orientation Days 2016 / Můžeš získat víc, než si dokážeš představit!
Můžeš získat víc, než si dokážeš představit!

Orientation Days je akce, která mi pomohla zorientovat se na vysoké škole ještě před prvním blouděním chodbami filozofické fakulty. Měla jsem již během prvních pár minut možnost seznámit se se svými novými spolužačkami, což mi v prvních dnech nového akademického roku pomohlo nejen při komunikaci, ale také mě uklidnilo, že ten pocit neznáma můžu sdílet s někým dalším.

Mezi výhody nesporně patří délka akce. Během jednoho dne jsme měli možnost dozvědět se vše, co se nám poté opravdu hodilo, čímž jsme měli lehce navrch před spolužáky, kteří se žádné podobné akce neúčastnili. Jako další plus jsem viděla datum a cenu akce. Orientation Days proběhly a pravidelně probíhají v týdnu před zahájením akademického roku, takže není šance, že by se všechny nově nabyté informace vykouřily rychle z hlavy. A za tři sta korun? Celodenní teambuildingová akce s občerstvením a spoustou zábavy tuto cenu určitě převyšuje.

Kolik znáte akcí, které můžete zažít ze tří různých úhlů?

Jakmile jsem končila první ročník studia, obdržela jsem e-mail s nabídkou, že bych mohla i já pomoci nováčkům při prvních studijních krocích. Jelikož lidem ráda pomáhám, a navíc když se tato možnost oplatit pomoc naskytla, neváhala jsem a začala jsem se těšit na roli trenéra. I z tohoto pohledu mi akce velmi pomohla. Procvičila jsem si prezentační dovednosti a díky přípravě před samotnými Orientation Days jsem získala skvělé tipy, které mi jako studentovi usnadňují nejen zmíněné prezentování, ale především komunikaci s lidmi. Při samotné akci jsem poznala zajímavé a inspirativní osobnosti, nové přátele a v letošním roce jsem se přesunula do týmu, který celou akci organizuje.

Orientation Days je jednoduše akce, které můžete něco nabídnout i vy. Ať už půjdete cestou jako já: účastník – trenér – člen organizačního týmu, nebo se zapojíte pouze jako trenér či účastník, vždy máte možnost z akce vytěžit, co potřebujete, a budete-li mít tu potřebu, další roky je vám otevřena možnost posunout hranice Orientation Days zase o kus dál a získat nové zkušenosti.